YKS-DİL Kursu

Ortadoğulular Dil Kursları  YKS-DİL Kursu

Yayımlanma Tarihi 20.11.2018


YKS-DİL Kursu

 

Ortadoğulular Dil Kursları 2002 yılından beri dil eğitiminde sizlere destek olmaktan onur duyarız. Dil bölümünden üniversiteye hazırlanan öğrenciler için de eğitim programlarımız bulunmaktadır. Alanında uzman eğitmen kadrosu ile hem dil eğitiminde hem de tyt alanında başarıya ulaşmak için desteğiniz olmaya hazırız.

Ders Programları

YKS- Dil programına dahil olabilmeniz için en az  Pre-Intermediate (B1-Başlangıç üst) seviyede İngilizce yeterliliğiniz  olması gerekir. Pre-Intermediate seviyede olan öğrencilerimiz için 960 saatlik TYT-YDT eğitimlerine katılabilirler.

Haftanın üç günü 4'er saat, cumartesi pazar günleri de 6'şar saat olarak yirmi dört saatlik bir eğitim programı uygulanır. Üç gün dersler 16.45 ile 19.45 arasında iken hafta sonu olan dersler ise bir gün sabah 08.30 ile 13.20 arasında iken bir gün öğlen olan program 14.10 ile 19.00 arasındadır.

  •  Öğrencilerimize TYT için 2 farklı, dil eğitimleri için de ayrıca 1 yayın temin edilir.

YKS-DİL Nedir?

Yükseköğretim Kurumları Sınavı üç farklı oturumdan oluşmaktadır. TYT (Temel Yeterlilik Testi) 1.oturum, AYT (Alan Yeterlilik Testi ) 2.oturum ve YDT (Yabancı Dil Testi) 3.oturudur. 1.oturum olan TYT sınavına herkes girmek zorundadır. TYT oturumundan yeterli puan alırsanız 2. ve 3. oturumlara girmeye hak kazanırsınız. YKS sınavının oluşumunda 1.oturumun etkisi %40 iken 2. ve 3.oturumun katkısı ise %60 olarak hesaplanır.

TYT-YDT Soru Dağılımları

1.Oturum TYT soru dağılımı

40 adet Türkçe sorusu

40 adet Matematik sorusu

20 adet Sosyal Bilimler sorusu

20 adet Fen Bilimleri sorusudur.

 

3. Oturum olan YDT soru dağılımı;

Sınav 80 adet yabancı dil sorusundan oluşmaktadır.

-5 tane kelime,

-10 tane dil bilgisi,

-5 tane parça içerisine boşluk doldurma,

-8 tane cümle tamamlama,

-12 tane çeviri,

-15 tane paragrafta anlam,

-5 tane diyalog tamamlama,

-5 tane anlamca yakın cümle bulma,

-5 tane bir duruma verilip bu duruma uygun cümle bulma,

-5 tane paragraf tamamlama,

-5 paragrafta anlamı bozan cümle sorusundan oluşur.

 

Ortadoğulular Dil Kursları  Lise İngilizcesi (9-12. SINIF)

Lise İngilizcesi (9-12. SINIF)

Ortadoğulular Dil Kursu olarak benimsediğimiz eğitim sistemi ile öğrencilere kolej seviyesinde İngilizce öğretmek için sizlerleyiz. Sıkıcı dil bilgisi kurallarının dışına çıkarak “anlıyoruz ama konuşamıyoruz” mottosunun önüne geçmek için Türk ve yabancı eğitmen kadrosu ile İngilizce öğrenmeyi eğlenceli bir hale getiriyoruz. Öğrenci merkezli eğitim anlayışımız 10 -16 kişilik sınıflarda ve özel aktivite ve etkinlikler sınıflarımız ile eğitim sürecinizi en verimli hale getiriyoruz.

← Devamını Oku
Ortadoğulular Dil Kursları  YDS

YDS

Ortadoğulular Dil Kursları disiplinli, programlı ve en önemlisi başarılı bir eğitim sürecini tamamlamak isteyen adaylar için YDS eğitiminde de adından fazlaca söz ettirmeyi başarmıştır. Kurslarımızda hafta içi akşam ve hafta sonu sabah olmak üzere iki farklı program ile Ön hazırlık + Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı eğitimi ya da sadece Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı eğitimi verilmektedir. Ulaşımı kolay ve uzman eğitmen kadromuz ile kısa sürede büyük başarılar elde edeceksiniz.

Devamını Oku →

Kızılay İngilizce Kursu

Kızılay İngilizce Kursu

İngilizce bilmenin öneminin yanında İngilizce eğitimi de veren kurumlarda büyük önem taşımaktadır. Bunun nedeni ise gün geçtikçe artan İngilizcenin önemidir.

Devamını Oku →
Ankara İngilizce Kurs Fiyatları

Ankara İngilizce Kurs Fiyatları

Yabancı dil eğitiminin önemini günümüzde bilmeyen yoktur. Yabancı dilin önemli olduğu böyle bir devirde gerek iş hayatında gerek eğitim hayatı içerisinde İngilizce eğitimi büyük önem taşımaktadır.

Devamını Oku →
Kızılay TOEFL Kursu

Kızılay TOEFL Kursu

Uzun yıllardır uygulamada olan TOEFL sınavı belirli bir sürenin ardından dünya çapı bir sınav haline gelmiştir.

Devamını Oku →
YDS Sınav Süreci

YDS Sınav Süreci

Lisans üstü eğitim düşünen ve yurt dışında eğitim almak isteyen bireyler için yıllardır. Uygulamada olan sınavlar TOELF, IELTS, YDS sınavlarıdır. Ülkemizde lisans üstü eğitim düşünen öğrenciler için ülkemizde kabul gören sınav ise YDS’dir.

Devamını Oku →
İngilizce Eğitiminin Gerekliliği

İngilizce Eğitiminin Gerekliliği

Dil insanlar arası ne önemli iletişim aracıdır. Bir toplum içerisinde barınan insanlar aynı dil ile iletişimi sağlıyor. Günümüzde hızla değişen dünya ile beraber toplumların arası iletişim kurmak zorundayız.

Devamını Oku →
İngilizce Eğitiminin 7 Önemli Gerekçesi

İngilizce Eğitiminin 7 Önemli Gerekçesi

İngilizce eğitiminin hayatımızdaki yeri ve önemi tartışılmaz bir gerçektir. Bugün ki yazımızda İngilizce öğrenmenin yedi nedeni üzerinde duracağız.

Devamını Oku →

03124182008

HEMEN FORMU DOLDURUN

Fiyatlar ve kurslarımız hakkında detaylı bilgi sahibi olun.