KIZILAY İLKÖĞRETİM İNGİLİZCE KURSLARI

Yayımlanma Tarihi 28.9.2018


KIZILAY İLKÖĞRETİM İNGİLİZCE KURSLARI

Ankara’da yabancı dil eğitimi araştırması yaparken ilk bakmamız gereken yerlerin başında Kızılay İlköğretim İngilizce kursları gelir. Bu tarz kurslar genellikle Milli Eğitim Bakanlığının yıllık olarak yayınladığı eğitim planına kazanımlarına dikkat ederek ders saatlerini ve eğitimini belirlemek zorundadır. Milli Eğitim Bakanlığının yayınladığı yıllık kazanımlara dikkat edildiği zaman öğrencinin eğitimden daha çok verim alması da göz önünde bulundurulmalı. Fakat bu müfredat dediğimiz içeriğe destek olarak öğrencilere genel İngilizce eğitimi de verilmelidir. Kızılay İngilizce kursları kapsamında baktığımız zaman İlköğretim İngilizcesi eğitimi de verdiğini göreceksiniz. Örneğin Kızılay’a gelip Meşrutiyet Caddesine ya da Atatürk Bulvarı üzerinde yürüğünüz zaman birbirinden farklı Kızılay İngilizce kursları görebiliriz. Her biri birbirinden bağımsız farklı binalarda genellikle tek bir iş hanının katlarında konuşlandığını görebiliyoruz. Peki bu kursların birbirinden farkı nedir?

Kızılay İlköğretim İngilizce kursları eğitim öğretim açısından hem Milli Eğitim Bakanlığına bağlı hem de günlük İngilizce olarak adlandırılan dil bilgisi kurallarına bağlı kalmadan konuşulan İngilizce eğitiminin verildiği kurslardır. Bu noktada dikkat etmemiz gereken kısım aslında alınan eğitimin kalitesidir. Verilen eğitimin küçük yaş gruplarına büyük katkı sağlaması için yabancı dil eğitimi günlük hayata uyarlanmış aktivitelerle desteklenir. Bu aktiviteler hem anlamayı arttırıcı hem de öğrencinin odaklanmasını sağlamaya yöneliktir.

İngilizcedeki bilgi düzeyinizi Kızılay İlköğretim İngilizce kursları ve Kızılay Ortaöğretim İngilizce kursları ile daha üst seviyelere taşımanız mümkündür. Hemen hemen bütün otobüs güzergahlarının ortak noktası metro ve ankaray diye ikiye ayrılmış tramvayın da başlangıç noktası olan Kızılay da istediğiniz yabancı dil kursunu bulmanız sizin için doğru adres olacaktır.

Ulaşımın kolay olması ve kurs çeşitliliğinin fazla olmasından ötürü Kızılay’daki İngilizce Kursları için bir tercih sebebidir.  Bu kursların eğitim içerikleri de çeşitlilik gösterir. Eğitim içerikleri genel de birbirine benzemekle birlikte alınan ders saatleri farklılık gösterir.  Bu ders saatleri alacağınız eğitim ile doğru orantılı olacaktır. Kızılay İlköğretim İngilizce kursları, Kızılay genel İngilizce kurslarına göre daha uzun soluklu olmaktadır. İlköğretim İngilizce desteği almak isteyen öğrenciler için genellikle yıllık olan bir eğitim mevcuttur. Bu bir yıllık süren eğitim de hem Türk hocalarla hem de Yabancı hocalarla eğitim verilir. Türk hocalar ile genellikle dil bilgisi (grammar) eğitimi verilirken yabancı hocalar ile birlikte konuşma (speaking) eğitimi verilir. Konuşma eğitimi ilköğretim grubu öğrencileri için dil bilgisinden daha önemlidir diyebiliriz. Çünkü Türk milleti olarak uzun zaman boyunca İngilizce eğitimi almış olsak bile iş konuşma kısmına geldiğinde dil bilgisi kurallarına çok bağlı kaldığımız ve direk olarak Türkçe düşündüğümüz için ne yazık ki sıkıntılar yaşıyoruz.

Bir sonraki yazımız da “İngilizce konuşma güçlüğünü nasıl aşabiliriz?” sorusunun cevabını bulabilmek için Ankara Kızılay Kurs Önerisi başlıklı yazımıza bakabilirsiniz.