İngilizce Kelime Öğrenmede En İyi 10 Teknik

Ortadoğulular Dil Kursları İngilizce Kelime Öğrenmede En İyi 10 Teknik

28.9.2018       547      


İngilizce Kelime Öğrenmede En İyi 10 Teknik

İngilizce öğrenmek konusunda pek çok bireyimizin çeşitli sıkıntılar yaşadığını söyleyebiliriz. Özellikle kelime ezberleme konusunda birçok bireyin korktuğunu bile görmekteyiz. Bu konuda en büyük şikayet ise ezbelerlenen kelimelerin çabuk unutulmasıdır veya ezberlemenin zor olduğunu düşünmeleridir. Bugün sizlere hem İngilizce kelimeleri kolay bir şekilde ezberlemenin hem de unutmamanın on yolundan bahsedeceğiz. Gelin inceleyelim. Kızılay İngilizce Kursu tarafından düzenlenen yazımız,

 • İlk olarak kelime ekleme yöntemi diyebiliriz. Yani İngilizce bilmediğiniz bir kelimeyi yazdıktan sonra yapmanız gereken onunla alakalı kelime yerleştirmeniz gerekir. Bu ister Türkçe ister İngilizce olsun fark etmemektedir. Günlük hayattan olması sizin için daha çok hatırlanacak hale gelmesine yardımcı olacaktır. Veya size bu ismi hatırlacak özel bir isimde olabilir.
 • Bir diğer yöntem olarak ise cümle kurmayı söyleyebiliriz. Kullanabiliryorsanız kelimeyi bir cümle içinde kullanın. Bu sayede hem yeni öğrendiğiniz kelimeyi kullanmayı öğrenirsiniz hem de daha kolay anlamını ezberlemiş olursunuz. Unutmayın her ezberlediğiniz kelimeyi yazın, yazmak ezberlemenin büyük bölümünü oluşturmaktadır.
 • Üçüncü yöntem olarak ise eş anlamlılarla beraber ezberlemeyi söyleyebiliriz. Bakıldığınıda İngilizcede bir sözcük sadece tek anlamla kullanılmamaktadır. Aynı sözcük farklı biçimlerde kullanılmış hali karşınıza çıkabilir. Bu sebeple kelimenin eş anlamlılarınıda ezberlemek büyük bir katkı sağlayacaktır sizlere.
 • Dördüncü yöntem olarak uyumadan önce göz atmanızı söyleyebiliriz. Yatmadan önce çalıştığımız şeyleri uyku esnasında zihnimiz tekrar ettiği için sabah bir bakmışsınız kelimeleri ezberinizde.
 • Beşinci yöntem olarak ezberlediğiniz kelimelere ara sıra göz atmanızı söyleyebiliriz. Ezberlemek veya öğrenmek için yazdığınız kelimeleri ara sıra bakmak büyük önem taşımaktadır. Birkaç dakikanızı alacak olan tekrarlar İngilizce kelime ezberlemede altın değerindedir.
 • Altıncı yöntem olarak şarkılar, TV, Film ile öğrenmek olarak söyleyebiliriz. Bu aslında herkesin sevdiği yöntemlerden biridir. Yabancı bir film izlerken alt yazılı izlediğiniz takdirde hem kelimeyi anlamını birde telefuzunu öğrenmiş oluyorsunuz. Hem de bunu keyifli bir şekilde yapma fırsatı yakalıyorsunuz.
 • Yedinci yöntem olarak okunuşları ile cümleler veya örnekler kurmayı söylebiliriz.  Bu ezberleme yöntemini illaki duymuş olucaksınız. İngilizce kelimelerin Türkçe okunuşlarıyla ilgili cümleler yazarak istediğinizi kelimeyi ezberleyebildiğinizi görüceksiniz.
 • Sekizinci yöntem olarak ise kartlarla öğrenmek olarak söyleyebiliriz.  Bilmediğimiz kelimeyi ve anlamı onu çağrıştıracak veya hatırlatacak diğer kelimeler ile beraber küçük kağıtlara yazarak bu yöntemi geliştirmiş olursunuz. Ezberleniz gereken kelimeleri bir yana hatırlamanız gereken kelimeleri bir yana yazarsanız daha etkili bir sonuç ile karşılaşmış olursunuz.
 • Dokuzuncu yöntem olarak öğrendiğiniz yeni İngilizce kelimeleri sıklıkla kullanmaya çalışın. Günlük içerisinde öğrendiğiniz kelimeleri yolda yürürken veya bir işle uğraşırken tekrarlamanız sizin kelimeyi aklınıza kazımanızı sağlayacaktır.
 • Onuncu yöntem olarak kelimeyi bağdaştıracak bir resimle ezberlemenizi söyleyebiliriz. Görsel hafızası olan bireyler için en etkili yöntemlerden biridir.

Sıraladığımız bu on yöntem ile beraber İngilizce kelime ezberlemenin sanıldığı kadar zor olmadığını görüceksiniz. Sınavlara hazırlıkta, iş hayatında veya günlük hayat içerisinde bunun mevyesini yemek adına sıra sizde. Başlayın...

Ortadoğulular Dil Kursları Kızılay İngilizce Kursu

Kızılay İngilizce Kursu

Ankara hem iş imkanları hem de eğitim alanında fazlasıyla gelişmiş bir şehir olduğu için üniversiteyi burada okumaya karar vermiştim.

← Devamını Oku
Ortadoğulular Dil Kursları İngilizce Eğitimi

İngilizce Eğitimi

Ülkemizdeki eğitim sisteminin en büyük eksiklerinden biride İngilizce eğitimidir. İlkokuldan başlayan İngilizce eğitimi üniversitenin ilk yıllarına...

Devamını Oku →

İngilizce Eğitiminin Gerekliliği

İngilizce Eğitiminin Gerekliliği

Dil insanlar arası ne önemli iletişim aracıdır. Bir toplum içerisinde barınan insanlar aynı dil ile iletişimi sağlıyor. Günümüzde hızla değişen dün...

Devamını Oku →
İngilizce Eğitiminin 7 Önemli Gerekçesi

İngilizce Eğitiminin 7 Önemli Gerekçesi

İngilizce eğitiminin hayatımızdaki yeri ve önemi tartışılmaz bir gerçektir. Bugün ki yazımızda İngilizce öğrenmenin yedi nedeni üzerinde duracağız.

Devamını Oku →
İngilizce Eğitiminin Hayatımızdaki Yeri Ve Önemi

İngilizce Eğitiminin Hayatımızdaki Yeri Ve Önemi

Ortadoğulular yabancı dil kursuna kayıt olarak uluslararası iş yaşantında yerini edinme ve karşınıza çıkacak olan İngilizce sınavlarında başarıyı e...

Devamını Oku →
İngilizce Öğrenmeye Yeni Başlayanların Yapması Gerekenler

İngilizce Öğrenmeye Yeni Başlayanların Yapması Gerekenler

İngilizce birçok birey için korkulu bir rüya gibi gözükmektedir. İngilizce bilgisi belirli seviyenin üzerinde olan bireyler bu konuda pek zorlanmad...

Devamını Oku →
Kızılay İngilizce Kursu

Kızılay İngilizce Kursu

Ankara hem iş imkanları hem de eğitim alanında fazlasıyla gelişmiş bir şehir olduğu için üniversiteyi burada okumaya karar vermiştim.

Devamını Oku →
İngilizce Kelime Öğrenmede En İyi 10 Teknik

İngilizce Kelime Öğrenmede En İyi 10 Teknik

İngilizce öğrenmek konusunda pek çok bireyimizin çeşitli sıkıntılar yaşadığını söyleyebiliriz. Özellikle kelime ezberleme konusunda birçok bireyin ...

Devamını Oku →

03124182008

HEMEN FORMU DOLDURUN

Fiyatlar ve kurslarımız hakkında detaylı bilgi sahibi olun.


İngilizce Kursu Ankara YDS Kursu Ankara Ankaranın en iyi kursu Kızılay Kurs Fiyatları Kızılay kurs fiyatları En kaliteli yabancı dil kursları Kızılay Kızılay yabancı dil kursları Çankaya yabancı dil kursu Ankara İngilizce kursları Kızılay en iyi İngilizce kursu Kızılay en iyi yabancı dil kursları Ankara İngilizce kursu İngilizce kursu Kızılay Ankarada yabancı dil kursları Eryaman da başarılı yabancı dil kursları 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Ankara İngilizce kurları Ankara İngilizce kursu Ankara İngilizce kursu yorumlar Ankaradaki İngilizce kursları Çocuk İngilizce Kursu Ankara Ankara çocuk İngilizce kursu Ankaranın En İyi İngilizce Kursları Ankara Çocuk İngilizcesi Ankaranın en iyi İngilizce kursu Ankaradaki YDS Hazırlık Kursu Ankara en iyi çocuk İngilizce kursu Ankara çocuk ingilizce kursu ücretleri Ankara en başarılı çocuk İngilizce kursu Ankara en kaliteli İngilizce kursu Ankaranın en iyi İngilizce kursu kızılay Ankaradaki İngilizce kursları, Ankara yabancı dil kursları Kızılay İngilizce kursu fiyatları Ankara genel İngilizce Kızılay en başarılı yabancı dil kursları Kızılay İngilizce kursları Kızılaydaki İngilizce kursları Ankara İngilizce kursları Kızılay en iyi İngilizce kursu Ankara İngilizce konuşma kurs önerileri Çankaya Özel Anadolu Lisesi İngilizce öğrenme yöntemleri İngilizce kursu Kızılay İngilizce nasıl öğrenilir? Kızılay Yabancı Dil Kursu Kızılay İngilizce kursu fiyatları Ankara İngilizce kurs tavsiye Kızılay İngilizce kursu önerisi Kızılaydaki İngilizce kursları