İNGİLİZCE EĞİTİMİNİN 7 ÖNEMLİ GEREKÇESİ

Yayımlanma Tarihi 28.9.2018


İNGİLİZCE EĞİTİMİNİN 7 ÖNEMLİ GEREKÇESİ

İngilizce eğitiminin hayatımızdaki yeri ve önemi tartışılmaz bir gerçektir. Bugün ki yazımızda İngilizce öğrenmenin sekiz nedeni üzerinde duracağız.

İlk olarak internet ve sosyal medyayı söyleyebilirz. Dünya çapında teknoloji erişimimiz gün geçtikçe artmakta ve İngilizce ihtiyacıda bu oranla artmaktadır. İnternetteki yazılı içeriğin yarından fazlasının İngilizce olduğunu görmekteyiz. Bu sebeple İngilizce aktif kullanan birey sanal ortamda da o kadar aktif olmaktadır.

İkinci etken olarak daha fazla insanla iletişim kurmak ve bir araya gelmeyi söyleyebiliriz. İngilizce bilindiği üzere global bir dil haline gelmiştir. Kendi milletimiz içinde iletişime geçtiğimizde Türkçeyi kullansak bile başka ibr milletin vatandaşıyla iletişime ortak dil olarak İngilizceyi kullanmaktayız. Bu gerek iş hayatında olsun gerek günlük hayatta olsun ortak dil olarak İngilizce ile iletişime geçmekteyiz.

Üçüncü etken olarak yurtdışına yapılan seyahatleri söyleyebiliriz. Farklı ülkelere seyehat ettiğimizde İngilizce bizim için köprü niteliğindedir. Yani beş farklı ülkeden insanlarla aynı anda tanıştığınızda bu beş kişi arasındaki tek ortak nokta İngilizcedir. İngilizce diğer dillere göre farklı kültürden insanları birbirine bağlayabilir. Ayrıca İngilizce turizmde en çok kullanılan diller arasında ilk sıradadır.

Dördüncü etken olarak ise halihazırdaki işiniz veya daha iyi bir iş bulmak için İngilizcenin önemidir. İngilizcedeki bilginizi artırırsanız yeni bir iş bulma daha iş imkanlarından vararlanma ve çalıştığınız yerde terfi şansınızın arttığını görüceksiniz. İngilizce konuşan müşterilere sahip olmak çok caziptir. Çoğu zaman işverenin işe alma şartlarının arasında yer almaktadır.

Beşinci etken olarak ise okul ve üniversite eğitimi için gerekli olduğunu söyleyebiliriz. Dünya çapındaki birçok okulun öğrencilerinin en az temel ve orta seviyede İngilizce bilgisine sahip olmasını şart koştuğunu görmekteyiz. Hatta ülkemizde lisansüstü eğitim isteyen birçok öğrenci için YDSYÖKDİL gibi yabancı dil seviyesini ölçecek sınavlar şart olarak belirlenmiştir.

Altıncı etken olarak sosyal statü diyebiliriz. Bazı ülkelerde İngilizceyi akıcı bir şekilde konuşmak son derece saygı göstergesidir. Bu da İngilizceyi konuşan az sayıda birey olduğunu gösterir. Altıncı etken olarak ise İngilizce filmleri söyleyebiliriz. Baktığımızda en iyi filmlerin birçoğu İngilizcedir. En meşhur film yıldızları İngilizce konuşanlar olduğunu görmekteyiz. her yıl İngilizce olarak binlerce film üretildiğini görüyoruz. İngilizce filmleri ve televizyonları en iyi şekilde anlayabilmek için birçok bireyin İngilizceye olan ilgisinin daha çok arttığını görmekteyiz.

Son ve yedinci neden olarak bilim, tıp, ekonomi, hukuku gibi bilim alanlarını söyleyebiliriz. Eğitim, araştırmalar ve ortak sektör terimlerinin çoğunluğu İngilizcedir. Bu sektörlerden her hangi birinde çalışan bireyin İngilizceyi temel veya orta seviyede bilmesi istenmektedir. Gerek günlük hayatta gerek iş hayatında sıraladığımız sekiz etken globalleşen dünyanın bir parçası haline gelmiştir. Bu sıraladığımız etkenlerle beraber İngilizce eğitiminin öneminin kat kat artığını görmekteyiz.

Ortadoğulular yabancı dil kursu olarak ilerleyen zamanın bir parçası olan İngilizce konusunda bünyemizde yer alan öğrencileri en iyi şekilde yetiştirmekteyiz. Ortadoğulular yabancı dil kursu olarak öğrencilerimize sağladığımız avantajları sıralayalım. Ortadoğulular yabancı dil kursunda eğitimler seviye tespit sınavları ile başlamaktadır. Her öğrenciyi İngilizce seviyedine göre sınıflara ayırıp eğitimlere başlamaktayız. Ortadoğulular yabancı dil kursu olarak alanında kendinin geliştirmiş, uzman İngilizce öğretmen kadrosu eğitim vermektedir. Bunun yanında VIP sınıflar, ücretsiz kaynak kitaplar, telafi dersleri ve speaking dersleri ile öğrencilerimize çeşitli ayrıcalıklar sunmaktayız.

Ortadoğulular yabancı dil kursuna kayıt olarak değişen dünyaya ayak uydurma sırası sizde...