Hakkımızda

 Hakkımızda

20.11.2018       1589      


Hakkımızda

Ortadoğulular Kimdir?

Ortadoğulular Dil Kursları 2002 yılından bugüne eğitim sektöründe önde gelen isimlerden biridir. Ortadoğulular Dil Kursları kısa sürede kurumsallaşmayı başarmıştır.Eğitim alanında adını geniş çaplı bir kitleye duyurmuştur.

Eğitimci kurucuları,genç, dinamik ve alanında uzman Türk ve yabancı eğitmenleri ile günümüz iş ve özel hayat gerekliliklerini yerine getirebilecek kendini geliştirmiş ve yetiştirmiş bir toplum oluşumuna destek olmaktayız.Ortadoğulular Dil Kursları olarak amacımız kurumumuzda eğitim almakta olan öğrencilere en kısa süre içerisinde İngilizce’yi yazarak, anlayarak en önemliside konuşarak öğretmektir.

ORTADOĞULULAR; bireysel eğitime verdiği önemle eşdeğer toplumsal eğitime de önem vermektedir.Bireysel eğitimin yanı sıra verdiğimiz kurumsal eğitimler ile beraber kurumların ihtiyaçlarına yönelik hazırlanan eğitimler iş performansını artıracak şekilde düşünülmüştür.

Kurumumuza İlişkin Genel Özellikler

Kurumumuzda İngilizce eğitiminin tüm seviyeleri alanında uzman eğitmenler tarafından verilir.
Eğitmenlerimiz, İngiliz Dili ve Edebiyatı, İngilizce Öğretmenliği ya da Amerikan Kültürü ve Edebiyatı mezunu olmakla birlikte bölüm mezunu eğitmenlerin pedagojik formasyonları vardır.
Speaking eğitmenlerimizin tamamı anadili ingilizce olan (native speaker) eğitmenler olmakla birlikte eğitim verebilme yetkinliğine sahip oldukların dair sertifikaları da bulunmaktadır. (CELTA,DELTA,TESOL)

Sınıflarımız 12-16 kişiliktir ve dersliklerimiz eğitime uygun genişlik ve donanıma sahiptir.

Tüm eğitim materyalleri kurumumuzca ücretsiz verilmektedir.

Devam ve devamsızlık, sınav takibi, sınav sonuçlarının değerlendirilmesi, ödev takibi günlük olarak veli bilgilendirme sistemimiz ile yapılmaktadır.

Öğrencilerimiz etüt – telafi, özel ders, program saatleri konusunda öğrenci işleri tarafından sms ile bilgilendirilir.
Öğrencilerimizin her seviyede toplam ders saatinin %10 u kadar ücretsiz telafi dersi hakkı bulunur. Öğrencilerimiz, öğrenci işleri ile iletişime geçerek, öğretmeninin de yönlendirmesiyle uygun gün ve saatte dersini telafi edebilir.
Öğrencilerimizin devamsızlığı toplam ders saatinin %10’unu geçemez.
Her seviyede 2 ana sınav uygulanır. Bu sınavların ortalaması 100 üzerinden 70 olmalıdır. Bu koşulu sağlayan öğrencilerimiz, bir üst seviyeye geçmeye hakkı kazanır.
Her seviyede 20 saatlik bir konuşma (speaking) programı uygulanır. Bu programlara devam zorunludur. Öğrencilerimiz, isterlerse konuşma yeteneğini geliştirmek üzere farklı gün ve saat seçenekleri bulunan ve seviyelere uygun olarak oluşturulmuş serbest gruplarda da ders alabilir.
Seviyeler arasında 1-2 haftalık dinlenme süresi bulunur.
Kurumumuz MEB’e bağlı olarak hizmet vermektedir. Öğrencilerimiz eğitim aldığı seviyelere uygun olarak MEB İngilizce Katılım Sertifikasını almaya hak kazanır.
Kurumumuz 7 katlı müstakil bir binada eğitim hizmeti vermektedir. Ulaşım açısından son derece rahat bir konumdadır. Tek girişi bulunan ve güvenlik kameralarıyla 7/24 izlenen güvenli bir eğitim kurumudur.
ORTADOĞULULAR DİL KURSLARI 2002 yılından beri kaliteli ve memnuniyet esasına dayalı olarak İngilizce eğitimi vermektedir. Bu bağlamda sizlere hizmet vermekten memnuniyet duyarız.


Mizyonumuz

Verdiğimiz kaliteli eğitim ve sayısız olanaklar doğrultusunda öğrencilerin eksiklerini tamamlamak adına hem bireysel hem de kurumsal hedeflerine ulaşmada en büyük katkıyı sağlamak için çalışmaktayız.

Vizyonumuz

Bireysel ve kurumsal verdiğimiz eğitim hizmetleri ile beraber uzun vadeli kullanabilecekleri bilgiler üzerine dayanan ilişkiler ile güvenilir öncü bir eğitim kurumu olarak eğitim öğretim hayatının içerisinde yer almaktayız.Ortadoğulular Dil Kursu her zaman işini en iyi şekilde yapanlar ile çalışan, yeniliklere açık, verimli eğitime öncelik veren, sürekli kendini geliştiren dinamik bir kurumdur.

Neden Ortadoğulular?

  • Kurucuları eğitimciler, öğretmenlerdir.
  • Yabancı ve Türk öğretmenden oluşan en iyi üniversitelerden ve ilgili bölümlerden mezun bir kadroya sahiptir.
  • Kısa zaman içerisinde kaliteli eğitim verilmektedir.
  • Sınıflarda en fazla 16 öğrenci yer almaktadır.
  • Öğrencilere %100 başarı garantisi sunulmaktadır.
  • Uyguladığımız speaking dersleri ile beraber öğrencilerimiz akıcı bir şekilde İngilizce konuşur hale gelmektedir.
  • Her öğrencimiz için limitsiz speaking dersleri ve her kur için özel ders niteliğinde etüt imkanları, öğrencilerimizin isteğine göre kayıt dondurma imkanı, koşulsuz eğitimini devretme imkanı, eğitim değişimi imkanı ve eğitim sonunda sertifika hakkı sağlıyoruz.
  • Ortadoğulular dil kursunda genel İngilizce, ilköğretim İngilizcesi, lise İngilizcesi, üniversite hazırlık atlama, IELTSTOEFLYDS ve YKS-DİL sınavlarına hazırlık esnasında en iyi eğitimler verilmektedir.
  • Ortadoğulular Dil Kursu 2002 yılından beri eğitim alanındaki tecrübesi ile gönül rahatlığıyla tercih edebileceğiniz bir kurumdur.

Ortadoğulular Dil Kursları'nda eğitim alarak başarıyı garantileme sırası sizde...

 

 İlke ve Hedeflerimiz

İlke ve Hedeflerimiz

Eğitim alanında köklü ve kurumsal yapısıyla her zaman eğitimdeki yeniliklere açık, sürekli gelişen, öncü ve örnek bir kurum olmak kalmayı hedefliyo...

← Devamını Oku

Kızılay İngilizce Kursu

Kızılay İngilizce Kursu

İngilizce bilmenin öneminin yanında İngilizce eğitimi de veren kurumlarda büyük önem taşımaktadır. Bunun nedeni ise gün geçtikçe artan İngilizcenin...

Devamını Oku →
Ankara İngilizce Kurs Fiyatları

Ankara İngilizce Kurs Fiyatları

Yabancı dil eğitiminin önemini günümüzde bilmeyen yoktur. Yabancı dilin önemli olduğu böyle bir devirde gerek iş hayatında gerek eğitim hayatı içer...

Devamını Oku →
İngilizce Eğitiminin Gerekliliği

İngilizce Eğitiminin Gerekliliği

Dil insanlar arası ne önemli iletişim aracıdır. Bir toplum içerisinde barınan insanlar aynı dil ile iletişimi sağlıyor. Günümüzde hızla değişen dün...

Devamını Oku →
İngilizce Eğitiminin 7 Önemli Gerekçesi

İngilizce Eğitiminin 7 Önemli Gerekçesi

İngilizce eğitiminin hayatımızdaki yeri ve önemi tartışılmaz bir gerçektir. Bugün ki yazımızda İngilizce öğrenmenin yedi nedeni üzerinde duracağız.

Devamını Oku →
İngilizce Eğitiminin Hayatımızdaki Yeri Ve Önemi

İngilizce Eğitiminin Hayatımızdaki Yeri Ve Önemi

Ortadoğulular yabancı dil kursuna kayıt olarak uluslararası iş yaşantında yerini edinme ve karşınıza çıkacak olan İngilizce sınavlarında başarıyı e...

Devamını Oku →
İngilizce Öğrenmeye Yeni Başlayanların Yapması Gerekenler

İngilizce Öğrenmeye Yeni Başlayanların Yapması Gerekenler

İngilizce birçok birey için korkulu bir rüya gibi gözükmektedir. İngilizce bilgisi belirli seviyenin üzerinde olan bireyler bu konuda pek zorlanmad...

Devamını Oku →