Kızılay TOEFL Kursu

Yayımlanma Tarihi 28.9.2018


Kızılay TOEFL Kursu

Uzun yıllardır uygulamada olan TOEFL sınavı belirli bir sürenin ardından dünya çapı bir sınav haline gelmiştir. Günümüzde uygulanan yabancı dil sınavlarının aralarında en zorlarından biri olan TOEFL sınavı okuma,konuşma, dinleme ve yazma bölümlerinden oluşmaktadır. Diğer sınavlardan farklı olan TOEFL sınavı çalışma bakımından diğerlerinden de farklıdır. Dört bölümden oluşan sınava hazırlık diğer sınavlardan farklıdır. Öncelikle bölümleri ayırmalı ve bu bölümlerin üzerine farklı farklı çalışmalar yapılmalıdır. Okuma bölümü için akademik makaleler üzerinde okuma alışkanlığı geliştirmeli anlamını bilmediği kelimelerin altını çizerek anlamlarını ve okunuşlarını araştırmalıdır. Devemında konuşma bölümü için devamlı olarak speaking alıştırmaları yapmalıdır. Kelimelerin telafuzları konusunun üzerinden durmalıdır. Jüri tarafından en çok dikkat edilen husus budur. Bir diğer bölüm olan dinleme için ise İngilizce üzerine yapılan münazara ve panelleri dinleyerek karşılıklı konuşma ve soru cevaplarda nasıl cevapladıkları konusunda bilgi edinmiş olurlar. Son bölüm olarak belirlenen yazma bölümünde ise bireyin İngilizce dil bilgisi kurullarına ve aynı zamanda kelime haznesi geniş olmalıdır. Akademik makalelerden yararlanarak kelime haznesini geliştirmesi gerekir. Türkçe makalelerden yararlanarak yazma pratikleri yapabilir. Çeşitli ve oldukça zor olan TOEFL sınavı bireysel olarak çalışılması zor bir sınavdır. Gerekli eğitim desteğinin alınması gerekmektedir.

Ortadoğulular eğitim kurumları olarak bünyemizde birçok yabancı dil grubuna eğitim öğretim hizmeti vermekteyiz. Bunların içerisinde genel İngilizce, çocuk İngilizcesi, YDS hazırlık grubu, IELTS hazırlık grubu, TOEFL hazırlık grubu yer almaktadır. TOEFL kursu Kızılay olarak öğrencilerimize sağladığımız TOEFL imkanlarından bahsedelim. Alanında uzman akademisyen ve Toelf sınavı konusunda uzman piyasa da tanınmış öğretmenler ders vermektedir. TOEFL kursu Kızılay olarak Toelf sınavı hazırlanmak isteyen öğrencilerimize kalabalık sınıflar yerine beş kişilik sınıflarda VİP eğitim hizmeti görmektedirler. İşlenen dersler her zaman öğrenci merkezlidir. Öğrencinin eksik olduğu konularda eksiklerini tamamlamak ilk ilkelerimizden biridir. TOEFL kursu Kızılay olarak Toelf sınavı için kurumumuza gelen öğrencilere öncelikle seviye tespit sınavı yapılmaktadır. Yapılan seviye tespit sınavları ile öğrencinin hangi konuda ( okuma, yazma, dinleme,konuşma ) eksiğinin olduğu belirlenmektedir. Belirlenen bu eksiklerin doğrultusunda öğretmenlerimiz ve öğrencilerimiz tarafından bu eksikler üzerinden eğitimlere başlanır. TOEFL kursu Kızılay olarak toelf sınavına hazırlanan öğrencilerimiz için yüz saatlik ders programı düşünülmektedir. Hazırladığımız ders programları esnek olmakla beraber hangi günler ve hangi saatler içerisinde yapılacağı öğretmen ve öğrenciler arasında belirlenmektedir. TOEFL kursu Kızılay olarak avantajlarımızdan biridir. Öğrencinin derslere düzenli bir şekilde katılımı ve düzenli ders çalışmasının devamında seksen saatlik dersin sonunda Toelf sınavına hazır hale gelir. TOEFL kursu Kızılay olarak seksen saatlik programda öğrencinin eksiklerini tamamlayıp geri kalan yirmi saat içerisinde devamlı olarak alıştırma niteliğinde deneme sınavları uygulanmaktadır.

TOEFL kursu Kızılay olarak Toefl sınavına hazırlanan öğrencilerimize verdiğimiz VIP eğitim, akademisyen öğretmenler, yüz saatlik ders programı, öğrenci odaklı dersler ve esnek ders programları ile gelin başarıya birlikte yürüyelim.