Ankaranın En İyi İngilizce Kursu

 Ankaranın En İyi İngilizce Kursu

16.11.2018       1709      


Ankaranın En İyi İngilizce Kursu

Ankara'nın en iyi İngilizce kursu nerededir? sorusu ingilizce eğitimi almayı düşünen adaylar arasında konuşuluyor. Türkiye’nin başkenti olan Ankara’da yaklaşık 6 milyona yakın insan ikamet ettiği için her alanda kendini geliştirmiş ve gelişime açık bir şehirdir.

25 tane ilçeden oluşan Ankara yüz ölçümü olarak da yaklaşık 26 kilometre kare alanda kurulmuştur. En büyük ilçeleri arasında Yenimahalle, Çankaya ve Keçiören bulunur. Bu ilçelerin hemen hemen hepsinde okullaşma oranı yıllar içerisinde gelişim göstermiş ve yüzde ellilerin üstüne çıkmayı başarmıştır. Okullaşma oranı eğitime verilen önem ile doğru orantılıdır. Yıllar içerisinde Ankara hem göç almış hem de çok fazla sayıda öğrenciye ev sahipliği yapmayı başarmış bir kent olduğu için eğitim alanında çok fazla eğitim kurumu bünyesinde barındırmayı başarmıştır. Bu eğitim kurumları içerisinde devlete bağlı kurumların yanı sıra çok sayıda özel üniversite, özel kolejler, özel dil eğitim merkezleri ve insanların kendilerini farklı alanlarda geliştirebileceği özel öğretim kursları bulunmaktadır.

Ankara'nın en iyi ingilizce kursu nerede?

Özellikle insanların dünya standartlarında eğitim almasını sağlayacak birçok özel kurum bulunması aslında bakıldığında insanlarda algı karışıklığına sebep olabilir. Bu algı yanılgısından kurtulmak ve sağlıklı karar vermek için insanlar eğitimleri için çok fazla seçeneği gözden geçirmek zorunda kalacaktır. Bu kadar çok seçenekler arasında insanları en çok zorlayan en iyi kursun ya da en iyi eğitim veren merkezin neresi olduğuna karar verme gerekliliğidir. Örneğin Ankara’daki İngilizce kurslarının içerisinde en önemli özellikler arasında gidilecek olan kursun hangi yaş grubuna eğitim verdiği ya da nasıl bir eğitim yolu izlediği çok önemlidir.

Ankara’nın en iyi İngilizce kursu İngilizce öğrenmeyi hem öğrenciye sevdirmeyi başarmış hem de dil konusunda bireyin gelişimi tamamen tamamlamayı başarmıştır. Bu kursa kayıt yaptırırken öğrenciye mutlaka bir seviye belirleme sınavı yapılır. Özellikle genel İngilizce eğitiminde öğrenci mutlaka kendi seviyesine uygun bir gruba yönlendirilmelidir. Seviye belirleme sınavında seviyesi iki kur arasında kalan bir öğrenci için özel dersler oluşturularak dil eğitimine başlanabilir. Ya da bir alt seviyedeki gruptan öğrenci eğitimine başlayabilir. Eğitim boyunca öğrenci mutlaka speaking yani konuşma derslerine katılmalıdır. Bu konuşma dersleri öğrencilerin seviyesine göre yapılmalı ve dersi veren eğitmen yabancı olmalıdır. Ankara’daki İngilizce kursları eğitim boyunca her öğrenci için özel speaking clublar oluşturup öğrencilere ücretsiz olarak eğitim imkanı sunmaktadır.

Ankara’nın en iyi İngilizce kursu olarak nitelendirebileceğimiz kursun en önemli özelliklerinden bir tanesi de eğitmenlerdir. Dil öğreniminde eğitmen çok önemlidir. Özellikle de pronounciation dediğimiz telaffuz kısmında eğitmenin rolü yadsınamaz. Yabancı eğitmenler ile çalışan kurumlardaki eğitmenlerin mutlaka uluslararası geçerliliği olan TESOL, CELTA ya da DELTA olarak bilinen eğitmen yetiştirme programlarından herhangi birini başarıyla tamamlamış olması gerekir. Aksi takdirde bu eğitmenlerin eğitim vermesi mümkün olmayacaktır. Alanında uzman eğitmen ile çalışan kurumlar her zaman birinci sırada gelmektedir. Bu yüzden eğitim alacağınız kurumu bütün özellikleri ile değerlendirip karar vermek en sağlıklısı olacaktır.

 İngilizce Kursu Ankara

İngilizce Kursu Ankara

İngilizce kursu Ankara için karşımıza farklı seçenekler çıkıyor.

← Devamını Oku

Kızılay İngilizce Kursu

Kızılay İngilizce Kursu

İngilizce bilmenin öneminin yanında İngilizce eğitimi de veren kurumlarda büyük önem taşımaktadır. Bunun nedeni ise gün geçtikçe artan İngilizcenin...

Devamını Oku →
Ankara İngilizce Kurs Fiyatları

Ankara İngilizce Kurs Fiyatları

Yabancı dil eğitiminin önemini günümüzde bilmeyen yoktur. Yabancı dilin önemli olduğu böyle bir devirde gerek iş hayatında gerek eğitim hayatı içer...

Devamını Oku →
Kızılay TOEFL Kursu

Kızılay TOEFL Kursu

Uzun yıllardır uygulamada olan TOEFL sınavı belirli bir sürenin ardından dünya çapı bir sınav haline gelmiştir.

Devamını Oku →
YDS Sınav Süreci

YDS Sınav Süreci

Lisans üstü eğitim düşünen ve yurt dışında eğitim almak isteyen bireyler için yıllardır. Uygulamada olan sınavlar TOELF, IELTS, YDS sınavlarıdır. Ü...

Devamını Oku →
İngilizce Eğitiminin Gerekliliği

İngilizce Eğitiminin Gerekliliği

Dil insanlar arası ne önemli iletişim aracıdır. Bir toplum içerisinde barınan insanlar aynı dil ile iletişimi sağlıyor. Günümüzde hızla değişen dün...

Devamını Oku →
İngilizce Eğitiminin 7 Önemli Gerekçesi

İngilizce Eğitiminin 7 Önemli Gerekçesi

İngilizce eğitiminin hayatımızdaki yeri ve önemi tartışılmaz bir gerçektir. Bugün ki yazımızda İngilizce öğrenmenin yedi nedeni üzerinde duracağız.

Devamını Oku →