Ankaradaki YDS hazırlık kursu

Ortadoğulular Dil Kursları  Ankaradaki YDS hazırlık kursu

Yayımlanma Tarihi 3.12.2018


Ankaradaki YDS hazırlık kursu

Ankaradaki YDS hazırlık kursu

Yabancı Dil Sınavı olarak bilinen YDS ilk kez 7 Nisan 2013 tarihinde yapılmıştır. Bu sınavın hangi illerde ve nasıl yapılacağı ile ilgili ÖSYM tarafından duyuru yapılarak öğrencilere açıklandı. İlerleyen süreçte yılda iki kez tekrarlanan bu sınav için 80 adet soru ve 150 dakika süre belirlendi. Sınav aslında 23 farklı dilde yapılmaktadır. Arapça, İngilizce, Fransızca, Rusça, Almanca dillerinden yapılan sınav hem nisan hem de eylül döneminde yapılırken, Bulgarca, Danimarkaca, Çince, Farsça, Korece, Lehce, Macarca, Portekizce, Gürcüce, Sırpça, Ukraynaca, Yunanca, İspanyolca, Japonca, Rumence, Hollandaca, İtalyanca, Gürcüce ve Ermenice dillerinden yapılan sınav sadece ilkbahar döneminde gerçekleşir. 2018 yılı itibariyle yılda iki kez uygulanan Yabancı Dil Sınavının 3 kez yapılmasına karar verilmiş, 3. sınav da aralık ayında yapılması uygun görülmüştür. 2019 yılı için ilan edilen Yabancı Dil Sınav tarihleri ise 24 Mart, 8 Eylül ve 1 Aralık’tır.

Yabancı dil sınavında soru dağılımı nasıldır?

Sınav içeriğine baktığımız zaman 10 farklı türde soru sorulduğu görülmektedir. Bu soru türleri içerisinde dilbilgisinden kelime sorularına kadar çeşitlilik bulunur. Öğrencinin kelime ya da dilbilgisi sorularında soru kökünde bırakılan boşluğa göre uygun olan dilbilgisi kuralı ile ya da kelime ile tamamlaması gerekir. Bir paragraf verilip bu paragraf içinde beş farklı boşluk bırakılarak uygun olan kelimenin edatın ya da bağlacın getirildiği sorular vardır. Çeviri soruları, diyalog tamamlama soruları, bir parçayı okuyup o parçada anlatılan durumla ilgili siz olsaydınız ne derdiniz durum soruları, bir cümle verip bu cümleye anlamca en yakın olan seçeneği bulma soruları, paragraf verilip bu paragraf içinde herhangi bir kısmında boşluk bırakıp bu boşlukları uygun kelime, edat ya da dil bilgisi kuruları ile ilgili doldurma soruları, bir paragraf verilip bu paragraf ile ilgili üç farklı sorunun yanıtlanması, paragraf verilip bu paragrafta numaralandırılmış beş cümleden hangisinin paragraf bütünlüğünü bozuyorsa o cümlenin paragraftan atılma soruları vardır.

Genel olarak Yabancı Dil Sınavının içeriğine baktığımız zaman aslında bu sınavın dil bilgisinden çok okuduğunu anlama kısmına dayalı olduğu görülmektedir. Bu yüzden alacağınız YDS hazırlık eğitiminde gideceğiniz İngilizce kursunda biraz seçici davranmanızı önerebiliriz.

Ankaradaki YDS hazırlık kursu olarak bakıldığına bu kurslarda alanında uzman eğitmenler ile sınava hazırlanmak öğrenciler için başarılı bir yöntem olacaktır.

Ortadoğulular Dil Kursları  Çankaya İngilizce Kursu

Çankaya İngilizce Kursu

İngilizce bilmek ve öğrenmek, kariyer planlarınızı doğrudan etkileyebilecek bir unsurdur. Çalışma hayatının olmazsa olmazlarından, tıpkı Türkçe okuyup yazabilmek kadar gerekli ve aranan bir özellik olan İngilizce bilme vasfı, tüm dünyada geçerliliği olması bakımından uluslararası iş yapabilme potansiyelinin en önemli kuralıdır.

← Devamını Oku
Ortadoğulular Dil Kursları  Çankaya İngilizce Kursu

Çankaya İngilizce Kursu

İngilizce hayatımızın her alanında karşımıza çıkmaktadır, girdiğimiz sınavlarda ve özellikle iş hayatında. Günümüzde küreselleşen dünyada İngilizce ana dil olmakla beraber herkesin normal düzeyde bilmesi şaşırılmayacak bir şeydir. Çankaya İngilizce kursu olarak öğrencilerimize A seviyesinde İngilizce dersi vermekteyiz.

Devamını Oku →

Kızılay İngilizce Kursu

Kızılay İngilizce Kursu

İngilizce bilmenin öneminin yanında İngilizce eğitimi de veren kurumlarda büyük önem taşımaktadır. Bunun nedeni ise gün geçtikçe artan İngilizcenin önemidir.

Devamını Oku →
Ankara İngilizce Kurs Fiyatları

Ankara İngilizce Kurs Fiyatları

Yabancı dil eğitiminin önemini günümüzde bilmeyen yoktur. Yabancı dilin önemli olduğu böyle bir devirde gerek iş hayatında gerek eğitim hayatı içerisinde İngilizce eğitimi büyük önem taşımaktadır.

Devamını Oku →
YDS Sınav Süreci

YDS Sınav Süreci

Lisans üstü eğitim düşünen ve yurt dışında eğitim almak isteyen bireyler için yıllardır. Uygulamada olan sınavlar TOELF, IELTS, YDS sınavlarıdır. Ülkemizde lisans üstü eğitim düşünen öğrenciler için ülkemizde kabul gören sınav ise YDS’dir.

Devamını Oku →
İngilizce Öğrenmeye Yeni Başlayanların Yapması Gerekenler

İngilizce Öğrenmeye Yeni Başlayanların Yapması Gerekenler

İngilizce birçok birey için korkulu bir rüya gibi gözükmektedir. İngilizce bilgisi belirli seviyenin üzerinde olan bireyler bu konuda pek zorlanmadığı görmekteyiz. Fakat İngilizceyi hiç bilmeyen biri için önünde kocaman bir dağ var gibi durur.

Devamını Oku →
Ankara YDS Kursu

Ankara YDS Kursu

Yabancı dil sınavı İngilizce bilgisini test etmesinin yanısıra sınav içeriğini bilen birçok kişinin de bildiği üzere bir taktık sınavı olarak da tanımlanmaktadır. Ortadoğulular dil kurumu da bunun farkındalığında olan bir dil kursu ve sınav grubu kursu olarak YDS uzmanları olan tamamen akademisyenler tarafından öğrencilerine kurs vermektedir.

Devamını Oku →
YDS Kursu Ankara

YDS Kursu Ankara

Ülkemizde yılda iki defa olmak üzere Yabancı Dil Sınavı (YDS) yapılır.

Devamını Oku →

03124182008

HEMEN FORMU DOLDURUN

Fiyatlar ve kurslarımız hakkında detaylı bilgi sahibi olun.